To bottom of page

»Klicka här för Mälarcupens Klubblagsresultat


Resultat ESP: Mälarcup, 2019-01-20.
Arrangör: Roslagens Jaktskytteklubb

AAA+AA
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Bohlin Viktor1793143AASENUppsala Jaktskytteklubb4748095
2Tullberg Marcus2077251AAAJUNRoslagens Jaktskytteklubb4744091
3Uludag Alparslan2287315AA50JRF Nykvarn/Södertälje Jakts4344087
4Karlsson Johnnie1624053AA50Eskilstuna Jaktskytteklubb4145086
5Johnsson Thomas730665AA50Nordanlunds Jaktskytteklubb4240082
6Tännström Jan1034581AA50Roslagens Jaktskytteklubb3840078
7Hellgren Johan2068965AASENRoslagens Jaktskytteklubb4136077
8Pantzar Mats1410885AA50Östgöta Jaktskytteklubb3733070
A
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Juthe Nils-Erik1411023A50Eskilstuna Jaktskytteklubb4238080
2Nilsson Filip4082871ASENHuddinge Jaktvårdsförening4435079
3Bönström Lennart125611A50Wings & Clays Sporting Club3740077
4Pettersson Mikael1716252A50Roslagens Jaktskytteklubb3839077
5Joelsson Dan2747726A50Huddinge Jaktvårdsförening3937076
6Lindström Anders1553618A50Wings & Clays Sporting Club3440074
7Boström Sune251399A70Östhammars Jaktskytteklubb3439073
8Tullberg Sven Olov1745672A50Roslagens Jaktskytteklubb3933072
9Stålberg Håkan1656110A60Roslagens Jaktskytteklubb3731068
10Sahlberg Ronney1000492A60Uppsala Jaktskytteklubb3225057
11Carlsson Sören1401141A50Östhammars Jaktskytteklubb0000
B
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Lindahl Robert722739BSENUppsala Jaktskytteklubb3741078
2Strindholm Michael1116692B60Wings & Clays Sporting Club4034074
3Jimmerfors Tomas2749897B50Huddinge Jaktvårdsförening4132073
4Jansson Mattias1000438BSENUppsala Jaktskytteklubb3235067
5Björklund Christer10666B50Haninge Jaktskytteklubb3532067
6Fridsjö Tommy1551007B70Nordanlunds Jaktskytteklubb3829067
7Rehn Niklas990214306BSENÅSSF Åland3432066
8Fredriksson Johan4164231BSENRoslagens Jaktskytteklubb2637063
9Larsson Peter1689376B50Ankarsrums Jaktskytteklubb3329062
10Gustavsson Per2494158B60Uppsala Jaktskytteklubb3128059
11Lundgren Mikael144850BSENHuddinge Jaktvårdsförening2726053
12Hjortstråle Tobias4582872BSENWings & Clays Sporting Club2625051
13Engblom Mikael 2776787BSENRosersbergs Sportskytteklubb0000
14Engblom Dennis3241880BSENRosersbergs Sportskytteklubb0000
C
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Pantzar Madelene1114287CDAMÖstgöta Jaktskytteklubb3836074
2Isaksson Isak4381356CSENUppsala Jaktskytteklubb3632068
3Palmqvist Daniel2577461CSENFlens Jaktskytteklubb3433067
4Norén Thomas2747867C60Huddinge Jaktvårdsförening3429063
5Bodell Rickard847463CSENNordanlunds Jaktskytteklubb2731058
6Skowronski Lukasz5019603CSENHuddinge Jaktvårdsförening2830058
7Davidson Jonas4769689C50Ljusterö Skyttecenter Skyttef2929058
8Jansson Åke1582767CSENRosersbergs Sportskytteklubb2828056
9Olai Birger1998169C50Östgöta Jaktskytteklubb2530055
10Jansson Bo364848C50Huddinge Jaktvårdsförening2728055
11Uhlander Olof2543038C50Wings & Clays Sporting Club2926055
12Wester Thomas5063430C50Huddinge Jaktvårdsförening2426050
13Lindblad Magnus263395C50Huddinge Jaktvårdsförening2420044
14Wall Fredrik2749958C50Huddinge Jaktvårdsförening1720037
15Kuutti Lars1709105C60Huddinge Jaktvårdsförening1521036
AAA+AA+A
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Bohlin Viktor1793143AASENUppsala Jaktskytteklubb4748095
2Tullberg Marcus2077251AAAJUNRoslagens Jaktskytteklubb4744091
3Uludag Alparslan2287315AA50JRF Nykvarn/Södertälje Jakts4344087
4Karlsson Johnnie1624053AA50Eskilstuna Jaktskytteklubb4145086
5Johnsson Thomas730665AA50Nordanlunds Jaktskytteklubb4240082
6Juthe Nils-Erik1411023A50Eskilstuna Jaktskytteklubb4238080
7Nilsson Filip4082871ASENHuddinge Jaktvårdsförening4435079
8Tännström Jan1034581AA50Roslagens Jaktskytteklubb3840078
9Bönström Lennart125611A50Wings & Clays Sporting Club3740077
10Pettersson Mikael1716252A50Roslagens Jaktskytteklubb3839077
11Hellgren Johan2068965AASENRoslagens Jaktskytteklubb4136077
12Joelsson Dan2747726A50Huddinge Jaktvårdsförening3937076
13Lindström Anders1553618A50Wings & Clays Sporting Club3440074
14Boström Sune251399A70Östhammars Jaktskytteklubb3439073
15Tullberg Sven Olov1745672A50Roslagens Jaktskytteklubb3933072
16Pantzar Mats1410885AA50Östgöta Jaktskytteklubb3733070
17Stålberg Håkan1656110A60Roslagens Jaktskytteklubb3731068
18Sahlberg Ronney1000492A60Uppsala Jaktskytteklubb3225057
19Carlsson Sören1401141A50Östhammars Jaktskytteklubb0000
AA
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Bohlin Viktor1793143AASENUppsala Jaktskytteklubb4748095
2Uludag Alparslan2287315AA50JRF Nykvarn/Södertälje Jakts4344087
3Karlsson Johnnie1624053AA50Eskilstuna Jaktskytteklubb4145086
4Johnsson Thomas730665AA50Nordanlunds Jaktskytteklubb4240082
5Tännström Jan1034581AA50Roslagens Jaktskytteklubb3840078
6Hellgren Johan2068965AASENRoslagens Jaktskytteklubb4136077
7Pantzar Mats1410885AA50Östgöta Jaktskytteklubb3733070
Open
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Bohlin Viktor1793143AASENUppsala Jaktskytteklubb4748095
2Tullberg Marcus2077251AAAJUNRoslagens Jaktskytteklubb4744091
3Uludag Alparslan2287315AA50JRF Nykvarn/Södertälje Jakts4344087
4Karlsson Johnnie1624053AA50Eskilstuna Jaktskytteklubb4145086
5Johnsson Thomas730665AA50Nordanlunds Jaktskytteklubb4240082
6Juthe Nils-Erik1411023A50Eskilstuna Jaktskytteklubb4238080
7Nilsson Filip4082871ASENHuddinge Jaktvårdsförening4435079
8Lindahl Robert722739BSENUppsala Jaktskytteklubb3741078
9Tännström Jan1034581AA50Roslagens Jaktskytteklubb3840078
10Bönström Lennart125611A50Wings & Clays Sporting Club3740077
11Pettersson Mikael1716252A50Roslagens Jaktskytteklubb3839077
12Hellgren Johan2068965AASENRoslagens Jaktskytteklubb4136077
13Joelsson Dan2747726A50Huddinge Jaktvårdsförening3937076
14Lindström Anders1553618A50Wings & Clays Sporting Club3440074
15Pantzar Madelene1114287CDAMÖstgöta Jaktskytteklubb3836074
16Strindholm Michael1116692B60Wings & Clays Sporting Club4034074
17Boström Sune251399A70Östhammars Jaktskytteklubb3439073
18Jimmerfors Tomas2749897B50Huddinge Jaktvårdsförening4132073
19Tullberg Sven Olov1745672A50Roslagens Jaktskytteklubb3933072
20Pantzar Mats1410885AA50Östgöta Jaktskytteklubb3733070
21Isaksson Isak4381356CSENUppsala Jaktskytteklubb3632068
22Stålberg Håkan1656110A60Roslagens Jaktskytteklubb3731068
23Jansson Mattias1000438BSENUppsala Jaktskytteklubb3235067
24Palmqvist Daniel2577461CSENFlens Jaktskytteklubb3433067
25Björklund Christer10666B50Haninge Jaktskytteklubb3532067
26Fridsjö Tommy1551007B70Nordanlunds Jaktskytteklubb3829067
27Rehn Niklas990214306BSENÅSSF Åland3432066
28Fredriksson Johan4164231BSENRoslagens Jaktskytteklubb2637063
29Norén Thomas2747867C60Huddinge Jaktvårdsförening3429063
30Larsson Peter1689376B50Ankarsrums Jaktskytteklubb3329062
31Gustavsson Per2494158B60Uppsala Jaktskytteklubb3128059
32Bodell Rickard847463CSENNordanlunds Jaktskytteklubb2731058
33Skowronski Lukasz5019603CSENHuddinge Jaktvårdsförening2830058
34Davidson Jonas4769689C50Ljusterö Skyttecenter Skyttef2929058
35Sahlberg Ronney1000492A60Uppsala Jaktskytteklubb3225057
36Jansson Åke1582767CSENRosersbergs Sportskytteklubb2828056
37Olai Birger1998169C50Östgöta Jaktskytteklubb2530055
38Jansson Bo364848C50Huddinge Jaktvårdsförening2728055
39Uhlander Olof2543038C50Wings & Clays Sporting Club2926055
40Lundgren Mikael144850BSENHuddinge Jaktvårdsförening2726053
41Hjortstråle Tobias4582872BSENWings & Clays Sporting Club2625051
42Wester Thomas5063430C50Huddinge Jaktvårdsförening2426050
43Lindblad Magnus263395C50Huddinge Jaktvårdsförening2420044
44Wall Fredrik2749958C50Huddinge Jaktvårdsförening1720037
45Kuutti Lars1709105C60Huddinge Jaktvårdsförening1521036
46Carlsson Sören1401141A50Östhammars Jaktskytteklubb0000
47Engblom Dennis3241880BSENRosersbergs Sportskytteklubb0000
48Engblom Mikael 2776787BSENRosersbergs Sportskytteklubb0000
Herr (vid SM only)
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Bohlin Viktor1793143AASENUppsala Jaktskytteklubb4748095
2Tullberg Marcus2077251AAAJUNRoslagens Jaktskytteklubb4744091
3Uludag Alparslan2287315AA50JRF Nykvarn/Södertälje Jakts4344087
4Karlsson Johnnie1624053AA50Eskilstuna Jaktskytteklubb4145086
5Johnsson Thomas730665AA50Nordanlunds Jaktskytteklubb4240082
6Juthe Nils-Erik1411023A50Eskilstuna Jaktskytteklubb4238080
7Nilsson Filip4082871ASENHuddinge Jaktvårdsförening4435079
8Lindahl Robert722739BSENUppsala Jaktskytteklubb3741078
9Tännström Jan1034581AA50Roslagens Jaktskytteklubb3840078
10Bönström Lennart125611A50Wings & Clays Sporting Club3740077
11Pettersson Mikael1716252A50Roslagens Jaktskytteklubb3839077
12Hellgren Johan2068965AASENRoslagens Jaktskytteklubb4136077
13Joelsson Dan2747726A50Huddinge Jaktvårdsförening3937076
14Lindström Anders1553618A50Wings & Clays Sporting Club3440074
15Strindholm Michael1116692B60Wings & Clays Sporting Club4034074
16Boström Sune251399A70Östhammars Jaktskytteklubb3439073
17Jimmerfors Tomas2749897B50Huddinge Jaktvårdsförening4132073
18Tullberg Sven Olov1745672A50Roslagens Jaktskytteklubb3933072
19Pantzar Mats1410885AA50Östgöta Jaktskytteklubb3733070
20Isaksson Isak4381356CSENUppsala Jaktskytteklubb3632068
21Stålberg Håkan1656110A60Roslagens Jaktskytteklubb3731068
22Jansson Mattias1000438BSENUppsala Jaktskytteklubb3235067
23Palmqvist Daniel2577461CSENFlens Jaktskytteklubb3433067
24Björklund Christer10666B50Haninge Jaktskytteklubb3532067
25Fridsjö Tommy1551007B70Nordanlunds Jaktskytteklubb3829067
26Fredriksson Johan4164231BSENRoslagens Jaktskytteklubb2637063
27Norén Thomas2747867C60Huddinge Jaktvårdsförening3429063
28Larsson Peter1689376B50Ankarsrums Jaktskytteklubb3329062
29Gustavsson Per2494158B60Uppsala Jaktskytteklubb3128059
30Bodell Rickard847463CSENNordanlunds Jaktskytteklubb2731058
31Skowronski Lukasz5019603CSENHuddinge Jaktvårdsförening2830058
32Davidson Jonas4769689C50Ljusterö Skyttecenter Skyttef2929058
33Sahlberg Ronney1000492A60Uppsala Jaktskytteklubb3225057
34Jansson Åke1582767CSENRosersbergs Sportskytteklubb2828056
35Olai Birger1998169C50Östgöta Jaktskytteklubb2530055
36Jansson Bo364848C50Huddinge Jaktvårdsförening2728055
37Uhlander Olof2543038C50Wings & Clays Sporting Club2926055
38Lundgren Mikael144850BSENHuddinge Jaktvårdsförening2726053
39Hjortstråle Tobias4582872BSENWings & Clays Sporting Club2625051
40Wester Thomas5063430C50Huddinge Jaktvårdsförening2426050
41Lindblad Magnus263395C50Huddinge Jaktvårdsförening2420044
42Wall Fredrik2749958C50Huddinge Jaktvårdsförening1720037
43Kuutti Lars1709105C60Huddinge Jaktvårdsförening1521036
44Engblom Dennis3241880BSENRosersbergs Sportskytteklubb0000
45Engblom Mikael 2776787BSENRosersbergs Sportskytteklubb0000
46Carlsson Sören1401141A50Östhammars Jaktskytteklubb0000
SEN
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Bohlin Viktor1793143AASENUppsala Jaktskytteklubb4748095
2Nilsson Filip4082871ASENHuddinge Jaktvårdsförening4435079
3Lindahl Robert722739BSENUppsala Jaktskytteklubb3741078
4Hellgren Johan2068965AASENRoslagens Jaktskytteklubb4136077
5Isaksson Isak4381356CSENUppsala Jaktskytteklubb3632068
6Jansson Mattias1000438BSENUppsala Jaktskytteklubb3235067
7Palmqvist Daniel2577461CSENFlens Jaktskytteklubb3433067
8Rehn Niklas990214306BSENÅSSF Åland3432066
9Fredriksson Johan4164231BSENRoslagens Jaktskytteklubb2637063
10Bodell Rickard847463CSENNordanlunds Jaktskytteklubb2731058
11Skowronski Lukasz5019603CSENHuddinge Jaktvårdsförening2830058
12Jansson Åke1582767CSENRosersbergs Sportskytteklubb2828056
13Lundgren Mikael144850BSENHuddinge Jaktvårdsförening2726053
14Hjortstråle Tobias4582872BSENWings & Clays Sporting Club2625051
15Engblom Mikael 2776787BSENRosersbergs Sportskytteklubb0000
16Engblom Dennis3241880BSENRosersbergs Sportskytteklubb0000
DAM
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Pantzar Madelene1114287CDAMÖstgöta Jaktskytteklubb3836074
JUN
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Tullberg Marcus2077251AAAJUNRoslagens Jaktskytteklubb4744091
50+
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Uludag Alparslan2287315AA50JRF Nykvarn/Södertälje Jakts4344087
2Karlsson Johnnie1624053AA50Eskilstuna Jaktskytteklubb4145086
3Johnsson Thomas730665AA50Nordanlunds Jaktskytteklubb4240082
4Juthe Nils-Erik1411023A50Eskilstuna Jaktskytteklubb4238080
5Tännström Jan1034581AA50Roslagens Jaktskytteklubb3840078
6Bönström Lennart125611A50Wings & Clays Sporting Club3740077
7Pettersson Mikael1716252A50Roslagens Jaktskytteklubb3839077
8Joelsson Dan2747726A50Huddinge Jaktvårdsförening3937076
9Lindström Anders1553618A50Wings & Clays Sporting Club3440074
10Jimmerfors Tomas2749897B50Huddinge Jaktvårdsförening4132073
11Tullberg Sven Olov1745672A50Roslagens Jaktskytteklubb3933072
12Pantzar Mats1410885AA50Östgöta Jaktskytteklubb3733070
13Björklund Christer10666B50Haninge Jaktskytteklubb3532067
14Larsson Peter1689376B50Ankarsrums Jaktskytteklubb3329062
15Davidson Jonas4769689C50Ljusterö Skyttecenter Skyttef2929058
16Olai Birger1998169C50Östgöta Jaktskytteklubb2530055
17Jansson Bo364848C50Huddinge Jaktvårdsförening2728055
18Uhlander Olof2543038C50Wings & Clays Sporting Club2926055
19Wester Thomas5063430C50Huddinge Jaktvårdsförening2426050
20Lindblad Magnus263395C50Huddinge Jaktvårdsförening2420044
21Wall Fredrik2749958C50Huddinge Jaktvårdsförening1720037
22Carlsson Sören1401141A50Östhammars Jaktskytteklubb0000
60+
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Strindholm Michael1116692B60Wings & Clays Sporting Club4034074
2Stålberg Håkan1656110A60Roslagens Jaktskytteklubb3731068
3Norén Thomas2747867C60Huddinge Jaktvårdsförening3429063
4Gustavsson Per2494158B60Uppsala Jaktskytteklubb3128059
5Sahlberg Ronney1000492A60Uppsala Jaktskytteklubb3225057
6Kuutti Lars1709105C60Huddinge Jaktvårdsförening1521036
70+
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Boström Sune251399A70Östhammars Jaktskytteklubb3439073
2Fridsjö Tommy1551007B70Nordanlunds Jaktskytteklubb3829067
60+70+
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Strindholm Michael1116692B60Wings & Clays Sporting Club4034074
2Boström Sune251399A70Östhammars Jaktskytteklubb3439073
3Stålberg Håkan1656110A60Roslagens Jaktskytteklubb3731068
4Fridsjö Tommy1551007B70Nordanlunds Jaktskytteklubb3829067
5Norén Thomas2747867C60Huddinge Jaktvårdsförening3429063
6Gustavsson Per2494158B60Uppsala Jaktskytteklubb3128059
7Sahlberg Ronney1000492A60Uppsala Jaktskytteklubb3225057
8Kuutti Lars1709105C60Huddinge Jaktvårdsförening1521036
resultat_example_arkiv

»Klicka här för Mälarcupens Klubblagsresultat

To top of page