To bottom of page

»Klicka här för Mälarcupens Klubblagsresultat


Resultat ESP: Mälarcup Nordanlund + LLT1, 2019-04-13.
Arrangör: Nordanlunds Jaktskytteklubb

AAA+AA
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Berg Richard912591AASENEskilstuna Jaktskytteklubb4544089
2Uludag Alparslan2287315AA50JRF Nykvarn/Södertälje Jakts4243085
3Forsberg Jim464012AAASENVikbolandets Lokala JVF4143084
4Petters Conny1071911AAA60Haninge Jaktskytteklubb4242084
5Karlsson Johnnie1624053AA50Eskilstuna Jaktskytteklubb3944083
6Eklund Marcus1977925AASENHaninge Jaktskytteklubb3944083
7Sundström Hans1464346020AA50JSF4340083
8Bohlin Viktor1793143AAASENUppsala Jaktskytteklubb3940079
9Nygren Johan1524127AASENRoslagens Jaktskytteklubb4038078
10Hellgren Johan2068965AASENRoslagens Jaktskytteklubb4036076
11Smedberg Kenneth1536503AASENGyttorps Sportskytteklubb3540075
12Jordanidis Georgios1763288AA50Uppsala Jaktskytteklubb3539074
13Tullberg Marcus2077251AAAJUNRoslagens Jaktskytteklubb3533068
14Gillstedt Kent4266143AA50Norrahammars Jakt och Sportsky3036066
15Tännström Jan1034581AA50Roslagens Jaktskytteklubb3132063
A
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Andersson Conny1090852A50Strängnäs Jaktskytteklubb4246088
2Holm Fredrik1115264ASENÖstgöta Jaktskytteklubb4040080
3Lindström Anders1553618A50Wings & Clays Sporting Club3739076
4Juthe Nils-Erik1411023A50Eskilstuna Jaktskytteklubb3339072
5Bönström Lennart125611A50Wings & Clays Sporting Club3139070
6Lundström Jimmie4738074ASENHuddinge Jaktvårdsförening3337070
7Larsson Lars2232966ASENSträngnäs Jaktskytteklubb3334067
8Tullberg Sven Olov1745672A50Roslagens Jaktskytteklubb3433067
9Larsson Liljeberg Håkan2728520A50Degerfors Sportskytteklubb3234066
10Persson Pelle2253127AJUNGyttorps Sportskytteklubb2935064
11Fredriksson Torbjörn2098296A60Gyttorps Sportskytteklubb3133064
12Fredriksson Gösta2407957ASENGyttorps Sportskytteklubb2835063
13Jimmerfors Tomas2749897A50Huddinge Jaktvårdsförening2835063
14Joelsson Dan2747726A50Huddinge Jaktvårdsförening2731058
B
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Engblom Mikael 2776787BSENRosersbergs Sportskytteklubb4037077
2Norén Thomas2747867B60Huddinge Jaktvårdsförening3539074
3Gilljam Carl-Henrik713147BSENAlmunge Jaktskytteklubb2740067
4André Måns3966590B50Eskilstuna Jaktskytteklubb3136067
5Larsson Tomas 1177470B50Degerfors Sportskytteklubb3433067
6Jakobsson Krister2244006B50Gyttorps Sportskytteklubb2738065
7Haage Sofie789934BDAMNässjöortens Jaktvårdsföre3530065
8Smedberg Dennis3910289BJUNGyttorps Sportskytteklubb3329062
9Norman Ola5010717B50Haninge Jaktskytteklubb2732059
10Green Christer3747005BSENGyttorps Sportskytteklubb3128059
11Fredriksson Johan4164231BSENRoslagens Jaktskytteklubb3325058
12Halldin Anders1692273B50Svegeråsens Jaktskytteklubb2334057
13Gustafsson Anders1804611B50Frövi Jaktskytteklubb2730057
14Karlsson Per1187768B50Gyttorps Sportskytteklubb2531056
15Sandgren Lars-Olof Putte1522593BSENHaninge Jaktskytteklubb2530055
16Persson Clas5112983BSENGyttorps Sportskytteklubb2217039
C
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Hedwall Jesper1735182CSENSträngnäs Jaktskytteklubb3235067
2howlden andy2030813C50Romfartuna Jaktskytteklubb2639065
3Palmqvist Daniel2577461CSENÖstra Sörmlands Jaktskyttekl2935064
4Norberg Ove2801750C50Strängnäs Jaktskytteklubb3030060
5Olai Birger1998169C50Östgöta Jaktskytteklubb3029059
6Wester Thomas5063430C50Huddinge Jaktvårdsförening2531056
7Skille Tony1722463C50Huddinge Jaktvårdsförening2828056
8Landebrink Mats4298108C50Haninge Jaktskytteklubb2530055
9Haage Jan Olov2693C70Nässjöortens Jaktvårdsföre2826054
10von Eisenhart Amanda949810CDAMSträngnäs Jaktskytteklubb2525050
11Lindström Lars5130274C50Romfartuna Jaktskytteklubb2722049
12Larsson Kent4937362C60Strängnäs Jaktskytteklubb1927046
13Vikberg Lena2089712CDAMGyttorps Sportskytteklubb2026046
14Persson Joakim1690114CSENGyttorps Sportskytteklubb1824042
AAA+AA+A
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Berg Richard912591AASENEskilstuna Jaktskytteklubb4544089
2Andersson Conny1090852A50Strängnäs Jaktskytteklubb4246088
3Uludag Alparslan2287315AA50JRF Nykvarn/Södertälje Jakts4243085
4Forsberg Jim464012AAASENVikbolandets Lokala JVF4143084
5Petters Conny1071911AAA60Haninge Jaktskytteklubb4242084
6Karlsson Johnnie1624053AA50Eskilstuna Jaktskytteklubb3944083
7Eklund Marcus1977925AASENHaninge Jaktskytteklubb3944083
8Sundström Hans1464346020AA50JSF4340083
9Holm Fredrik1115264ASENÖstgöta Jaktskytteklubb4040080
10Bohlin Viktor1793143AAASENUppsala Jaktskytteklubb3940079
11Nygren Johan1524127AASENRoslagens Jaktskytteklubb4038078
12Lindström Anders1553618A50Wings & Clays Sporting Club3739076
13Hellgren Johan2068965AASENRoslagens Jaktskytteklubb4036076
14Smedberg Kenneth1536503AASENGyttorps Sportskytteklubb3540075
15Jordanidis Georgios1763288AA50Uppsala Jaktskytteklubb3539074
16Juthe Nils-Erik1411023A50Eskilstuna Jaktskytteklubb3339072
17Bönström Lennart125611A50Wings & Clays Sporting Club3139070
18Lundström Jimmie4738074ASENHuddinge Jaktvårdsförening3337070
19Tullberg Marcus2077251AAAJUNRoslagens Jaktskytteklubb3533068
20Larsson Lars2232966ASENSträngnäs Jaktskytteklubb3334067
21Tullberg Sven Olov1745672A50Roslagens Jaktskytteklubb3433067
22Gillstedt Kent4266143AA50Norrahammars Jakt och Sportsky3036066
23Larsson Liljeberg Håkan2728520A50Degerfors Sportskytteklubb3234066
24Persson Pelle2253127AJUNGyttorps Sportskytteklubb2935064
25Fredriksson Torbjörn2098296A60Gyttorps Sportskytteklubb3133064
26Fredriksson Gösta2407957ASENGyttorps Sportskytteklubb2835063
27Jimmerfors Tomas2749897A50Huddinge Jaktvårdsförening2835063
28Tännström Jan1034581AA50Roslagens Jaktskytteklubb3132063
29Joelsson Dan2747726A50Huddinge Jaktvårdsförening2731058
AA
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Berg Richard912591AASENEskilstuna Jaktskytteklubb4544089
2Uludag Alparslan2287315AA50JRF Nykvarn/Södertälje Jakts4243085
3Karlsson Johnnie1624053AA50Eskilstuna Jaktskytteklubb3944083
4Eklund Marcus1977925AASENHaninge Jaktskytteklubb3944083
5Sundström Hans1464346020AA50JSF4340083
6Nygren Johan1524127AASENRoslagens Jaktskytteklubb4038078
7Hellgren Johan2068965AASENRoslagens Jaktskytteklubb4036076
8Smedberg Kenneth1536503AASENGyttorps Sportskytteklubb3540075
9Jordanidis Georgios1763288AA50Uppsala Jaktskytteklubb3539074
10Gillstedt Kent4266143AA50Norrahammars Jakt och Sportsky3036066
11Tännström Jan1034581AA50Roslagens Jaktskytteklubb3132063
Open
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Berg Richard912591AASENEskilstuna Jaktskytteklubb4544089
2Andersson Conny1090852A50Strängnäs Jaktskytteklubb4246088
3Uludag Alparslan2287315AA50JRF Nykvarn/Södertälje Jakts4243085
4Forsberg Jim464012AAASENVikbolandets Lokala JVF4143084
5Petters Conny1071911AAA60Haninge Jaktskytteklubb4242084
6Karlsson Johnnie1624053AA50Eskilstuna Jaktskytteklubb3944083
7Eklund Marcus1977925AASENHaninge Jaktskytteklubb3944083
8Sundström Hans1464346020AA50JSF4340083
9Holm Fredrik1115264ASENÖstgöta Jaktskytteklubb4040080
10Bohlin Viktor1793143AAASENUppsala Jaktskytteklubb3940079
11Nygren Johan1524127AASENRoslagens Jaktskytteklubb4038078
12Engblom Mikael 2776787BSENRosersbergs Sportskytteklubb4037077
13Lindström Anders1553618A50Wings & Clays Sporting Club3739076
14Hellgren Johan2068965AASENRoslagens Jaktskytteklubb4036076
15Smedberg Kenneth1536503AASENGyttorps Sportskytteklubb3540075
16Norén Thomas2747867B60Huddinge Jaktvårdsförening3539074
17Jordanidis Georgios1763288AA50Uppsala Jaktskytteklubb3539074
18Juthe Nils-Erik1411023A50Eskilstuna Jaktskytteklubb3339072
19Bönström Lennart125611A50Wings & Clays Sporting Club3139070
20Lundström Jimmie4738074ASENHuddinge Jaktvårdsförening3337070
21Tullberg Marcus2077251AAAJUNRoslagens Jaktskytteklubb3533068
22Gilljam Carl-Henrik713147BSENAlmunge Jaktskytteklubb2740067
23André Måns3966590B50Eskilstuna Jaktskytteklubb3136067
24Hedwall Jesper1735182CSENSträngnäs Jaktskytteklubb3235067
25Larsson Lars2232966ASENSträngnäs Jaktskytteklubb3334067
26Tullberg Sven Olov1745672A50Roslagens Jaktskytteklubb3433067
27Larsson Tomas 1177470B50Degerfors Sportskytteklubb3433067
28Gillstedt Kent4266143AA50Norrahammars Jakt och Sportsky3036066
29Larsson Liljeberg Håkan2728520A50Degerfors Sportskytteklubb3234066
30howlden andy2030813C50Romfartuna Jaktskytteklubb2639065
31Jakobsson Krister2244006B50Gyttorps Sportskytteklubb2738065
32Haage Sofie789934BDAMNässjöortens Jaktvårdsföre3530065
33Persson Pelle2253127AJUNGyttorps Sportskytteklubb2935064
34Palmqvist Daniel2577461CSENÖstra Sörmlands Jaktskyttekl2935064
35Fredriksson Torbjörn2098296A60Gyttorps Sportskytteklubb3133064
36Jimmerfors Tomas2749897A50Huddinge Jaktvårdsförening2835063
37Fredriksson Gösta2407957ASENGyttorps Sportskytteklubb2835063
38Tännström Jan1034581AA50Roslagens Jaktskytteklubb3132063
39Smedberg Dennis3910289BJUNGyttorps Sportskytteklubb3329062
40Norberg Ove2801750C50Strängnäs Jaktskytteklubb3030060
41Norman Ola5010717B50Haninge Jaktskytteklubb2732059
42Olai Birger1998169C50Östgöta Jaktskytteklubb3029059
43Green Christer3747005BSENGyttorps Sportskytteklubb3128059
44Joelsson Dan2747726A50Huddinge Jaktvårdsförening2731058
45Fredriksson Johan4164231BSENRoslagens Jaktskytteklubb3325058
46Halldin Anders1692273B50Svegeråsens Jaktskytteklubb2334057
47Gustafsson Anders1804611B50Frövi Jaktskytteklubb2730057
48Karlsson Per1187768B50Gyttorps Sportskytteklubb2531056
49Wester Thomas5063430C50Huddinge Jaktvårdsförening2531056
50Skille Tony1722463C50Huddinge Jaktvårdsförening2828056
51Landebrink Mats4298108C50Haninge Jaktskytteklubb2530055
52Sandgren Lars-Olof Putte1522593BSENHaninge Jaktskytteklubb2530055
53Haage Jan Olov2693C70Nässjöortens Jaktvårdsföre2826054
54von Eisenhart Amanda949810CDAMSträngnäs Jaktskytteklubb2525050
55Lindström Lars5130274C50Romfartuna Jaktskytteklubb2722049
56Larsson Kent4937362C60Strängnäs Jaktskytteklubb1927046
57Vikberg Lena2089712CDAMGyttorps Sportskytteklubb2026046
58Persson Joakim1690114CSENGyttorps Sportskytteklubb1824042
59Persson Clas5112983BSENGyttorps Sportskytteklubb2217039
Herr (vid SM only)
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Berg Richard912591AASENEskilstuna Jaktskytteklubb4544089
2Andersson Conny1090852A50Strängnäs Jaktskytteklubb4246088
3Uludag Alparslan2287315AA50JRF Nykvarn/Södertälje Jakts4243085
4Forsberg Jim464012AAASENVikbolandets Lokala JVF4143084
5Petters Conny1071911AAA60Haninge Jaktskytteklubb4242084
6Karlsson Johnnie1624053AA50Eskilstuna Jaktskytteklubb3944083
7Eklund Marcus1977925AASENHaninge Jaktskytteklubb3944083
8Holm Fredrik1115264ASENÖstgöta Jaktskytteklubb4040080
9Bohlin Viktor1793143AAASENUppsala Jaktskytteklubb3940079
10Nygren Johan1524127AASENRoslagens Jaktskytteklubb4038078
11Engblom Mikael 2776787BSENRosersbergs Sportskytteklubb4037077
12Lindström Anders1553618A50Wings & Clays Sporting Club3739076
13Hellgren Johan2068965AASENRoslagens Jaktskytteklubb4036076
14Smedberg Kenneth1536503AASENGyttorps Sportskytteklubb3540075
15Jordanidis Georgios1763288AA50Uppsala Jaktskytteklubb3539074
16Norén Thomas2747867B60Huddinge Jaktvårdsförening3539074
17Juthe Nils-Erik1411023A50Eskilstuna Jaktskytteklubb3339072
18Bönström Lennart125611A50Wings & Clays Sporting Club3139070
19Lundström Jimmie4738074ASENHuddinge Jaktvårdsförening3337070
20Tullberg Marcus2077251AAAJUNRoslagens Jaktskytteklubb3533068
21Gilljam Carl-Henrik713147BSENAlmunge Jaktskytteklubb2740067
22André Måns3966590B50Eskilstuna Jaktskytteklubb3136067
23Hedwall Jesper1735182CSENSträngnäs Jaktskytteklubb3235067
24Larsson Lars2232966ASENSträngnäs Jaktskytteklubb3334067
25Larsson Tomas 1177470B50Degerfors Sportskytteklubb3433067
26Tullberg Sven Olov1745672A50Roslagens Jaktskytteklubb3433067
27Gillstedt Kent4266143AA50Norrahammars Jakt och Sportsky3036066
28Larsson Liljeberg Håkan2728520A50Degerfors Sportskytteklubb3234066
29howlden andy2030813C50Romfartuna Jaktskytteklubb2639065
30Jakobsson Krister2244006B50Gyttorps Sportskytteklubb2738065
31Persson Pelle2253127AJUNGyttorps Sportskytteklubb2935064
32Palmqvist Daniel2577461CSENÖstra Sörmlands Jaktskyttekl2935064
33Fredriksson Torbjörn2098296A60Gyttorps Sportskytteklubb3133064
34Jimmerfors Tomas2749897A50Huddinge Jaktvårdsförening2835063
35Fredriksson Gösta2407957ASENGyttorps Sportskytteklubb2835063
36Tännström Jan1034581AA50Roslagens Jaktskytteklubb3132063
37Smedberg Dennis3910289BJUNGyttorps Sportskytteklubb3329062
38Norberg Ove2801750C50Strängnäs Jaktskytteklubb3030060
39Norman Ola5010717B50Haninge Jaktskytteklubb2732059
40Olai Birger1998169C50Östgöta Jaktskytteklubb3029059
41Green Christer3747005BSENGyttorps Sportskytteklubb3128059
42Joelsson Dan2747726A50Huddinge Jaktvårdsförening2731058
43Fredriksson Johan4164231BSENRoslagens Jaktskytteklubb3325058
44Halldin Anders1692273B50Svegeråsens Jaktskytteklubb2334057
45Gustafsson Anders1804611B50Frövi Jaktskytteklubb2730057
46Karlsson Per1187768B50Gyttorps Sportskytteklubb2531056
47Wester Thomas5063430C50Huddinge Jaktvårdsförening2531056
48Skille Tony1722463C50Huddinge Jaktvårdsförening2828056
49Landebrink Mats4298108C50Haninge Jaktskytteklubb2530055
50Sandgren Lars-Olof Putte1522593BSENHaninge Jaktskytteklubb2530055
51Haage Jan Olov2693C70Nässjöortens Jaktvårdsföre2826054
52Lindström Lars5130274C50Romfartuna Jaktskytteklubb2722049
53Larsson Kent4937362C60Strängnäs Jaktskytteklubb1927046
54Persson Joakim1690114CSENGyttorps Sportskytteklubb1824042
55Persson Clas5112983BSENGyttorps Sportskytteklubb2217039
SEN
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Berg Richard912591AASENEskilstuna Jaktskytteklubb4544089
2Forsberg Jim464012AAASENVikbolandets Lokala JVF4143084
3Eklund Marcus1977925AASENHaninge Jaktskytteklubb3944083
4Holm Fredrik1115264ASENÖstgöta Jaktskytteklubb4040080
5Bohlin Viktor1793143AAASENUppsala Jaktskytteklubb3940079
6Nygren Johan1524127AASENRoslagens Jaktskytteklubb4038078
7Engblom Mikael 2776787BSENRosersbergs Sportskytteklubb4037077
8Hellgren Johan2068965AASENRoslagens Jaktskytteklubb4036076
9Smedberg Kenneth1536503AASENGyttorps Sportskytteklubb3540075
10Lundström Jimmie4738074ASENHuddinge Jaktvårdsförening3337070
11Gilljam Carl-Henrik713147BSENAlmunge Jaktskytteklubb2740067
12Hedwall Jesper1735182CSENSträngnäs Jaktskytteklubb3235067
13Larsson Lars2232966ASENSträngnäs Jaktskytteklubb3334067
14Palmqvist Daniel2577461CSENÖstra Sörmlands Jaktskyttekl2935064
15Fredriksson Gösta2407957ASENGyttorps Sportskytteklubb2835063
16Green Christer3747005BSENGyttorps Sportskytteklubb3128059
17Fredriksson Johan4164231BSENRoslagens Jaktskytteklubb3325058
18Sandgren Lars-Olof Putte1522593BSENHaninge Jaktskytteklubb2530055
19Persson Joakim1690114CSENGyttorps Sportskytteklubb1824042
20Persson Clas5112983BSENGyttorps Sportskytteklubb2217039
DAM
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Haage Sofie789934BDAMNässjöortens Jaktvårdsföre3530065
2von Eisenhart Amanda949810CDAMSträngnäs Jaktskytteklubb2525050
3Vikberg Lena2089712CDAMGyttorps Sportskytteklubb2026046
JUN
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Tullberg Marcus2077251AAAJUNRoslagens Jaktskytteklubb3533068
2Persson Pelle2253127AJUNGyttorps Sportskytteklubb2935064
3Smedberg Dennis3910289BJUNGyttorps Sportskytteklubb3329062
50+
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Andersson Conny1090852A50Strängnäs Jaktskytteklubb4246088
2Uludag Alparslan2287315AA50JRF Nykvarn/Södertälje Jakts4243085
3Karlsson Johnnie1624053AA50Eskilstuna Jaktskytteklubb3944083
4Sundström Hans1464346020AA50JSF4340083
5Lindström Anders1553618A50Wings & Clays Sporting Club3739076
6Jordanidis Georgios1763288AA50Uppsala Jaktskytteklubb3539074
7Juthe Nils-Erik1411023A50Eskilstuna Jaktskytteklubb3339072
8Bönström Lennart125611A50Wings & Clays Sporting Club3139070
9André Måns3966590B50Eskilstuna Jaktskytteklubb3136067
10Larsson Tomas 1177470B50Degerfors Sportskytteklubb3433067
11Tullberg Sven Olov1745672A50Roslagens Jaktskytteklubb3433067
12Gillstedt Kent4266143AA50Norrahammars Jakt och Sportsky3036066
13Larsson Liljeberg Håkan2728520A50Degerfors Sportskytteklubb3234066
14howlden andy2030813C50Romfartuna Jaktskytteklubb2639065
15Jakobsson Krister2244006B50Gyttorps Sportskytteklubb2738065
16Jimmerfors Tomas2749897A50Huddinge Jaktvårdsförening2835063
17Tännström Jan1034581AA50Roslagens Jaktskytteklubb3132063
18Norberg Ove2801750C50Strängnäs Jaktskytteklubb3030060
19Norman Ola5010717B50Haninge Jaktskytteklubb2732059
20Olai Birger1998169C50Östgöta Jaktskytteklubb3029059
21Joelsson Dan2747726A50Huddinge Jaktvårdsförening2731058
22Halldin Anders1692273B50Svegeråsens Jaktskytteklubb2334057
23Gustafsson Anders1804611B50Frövi Jaktskytteklubb2730057
24Wester Thomas5063430C50Huddinge Jaktvårdsförening2531056
25Karlsson Per1187768B50Gyttorps Sportskytteklubb2531056
26Skille Tony1722463C50Huddinge Jaktvårdsförening2828056
27Landebrink Mats4298108C50Haninge Jaktskytteklubb2530055
28Lindström Lars5130274C50Romfartuna Jaktskytteklubb2722049
60+
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Petters Conny1071911AAA60Haninge Jaktskytteklubb4242084
2Norén Thomas2747867B60Huddinge Jaktvårdsförening3539074
3Fredriksson Torbjörn2098296A60Gyttorps Sportskytteklubb3133064
4Larsson Kent4937362C60Strängnäs Jaktskytteklubb1927046
70+
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Haage Jan Olov2693C70Nässjöortens Jaktvårdsföre2826054
60+70+
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Petters Conny1071911AAA60Haninge Jaktskytteklubb4242084
2Norén Thomas2747867B60Huddinge Jaktvårdsförening3539074
3Fredriksson Torbjörn2098296A60Gyttorps Sportskytteklubb3133064
4Haage Jan Olov2693C70Nässjöortens Jaktvårdsföre2826054
5Larsson Kent4937362C60Strängnäs Jaktskytteklubb1927046
resultat_example_arkiv

»Klicka här för Mälarcupens Klubblagsresultat

To top of page