To bottom of page

»Klicka här för Mälarcupens Klubblagsresultat


Resultat ESP: MälarCupen Almunge, 2019-03-03.
Arrangör: Almunge Jaktskytteklubb

AAA+AA
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Berg Richard912591AAASENEskilstuna Jaktskytteklubb3743080
2Uludag Alparslan2287315AA50JRF Nykvarn/Södertälje Jakts3636172
3Bönström Lennart125611AA50Wings & Clays Sporting Club3438072
4Johnsson Thomas730665AA50Nordanlunds Jaktskytteklubb3137068
5Bohlin Viktor1793143AASENUppsala Jaktskytteklubb3228060
A
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Jarosch Hansi4400112ASENRoslagens Jaktskytteklubb3838076
2Fredriksson Gösta2407957ASENGyttorps Sportskytteklubb3635071
3Sahlberg Ronney1000492A60Uppsala Jaktskytteklubb3138069
4Fredriksson Per1709084ASENEskilstuna Jaktskytteklubb3236068
5Joelsson Dan2747726A50Huddinge Jaktvårdsförening2838066
6Lindahl Robert722739ASENUppsala Jaktskytteklubb3234066
7Kronholm Kent Viking1524128A60Roslagens Jaktskytteklubb3134065
8Persson Pelle2253127AJUNGyttorps Sportskytteklubb3430064
9Lindström Anders1553618A50Wings & Clays Sporting Club2835063
10Boström Sune251399A70Östhammars Jaktskytteklubb2627053
B
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Green Christer3747005BSENGyttorps Sportskytteklubb3431065
2Axling Emil1830171BSENGyttorps Sportskytteklubb2637063
3Engblom Mikael 2776787BSENRosersbergs Sportskytteklubb2933062
4Nygren Lars4399565B60Roslagens Jaktskytteklubb3032062
5Fredriksson Johan4164231BSENRoslagens Jaktskytteklubb2734061
6Jansson Mattias1000438BSENUppsala Jaktskytteklubb3031061
7Norman Ola5010717B50Haninge Jaktskytteklubb2733060
8Jimmerfors Tomas2749897B50Huddinge Jaktvårdsförening2633059
9Andersson Conny990214719BSENÅSSF Åland2730057
10Johansson Jan-Erik5111833B50Östra Sörmlands Jaktskyttekl2928057
11Gustavsson Per2494158B60Uppsala Jaktskytteklubb2928057
12Engblom Dennis3241880BSENRosersbergs Sportskytteklubb3027057
13Tone Åke1481364B60Roslagens Jaktskytteklubb2426050
14Fridsjö Tommy1551007B70Nordanlunds Jaktskytteklubb2125046
15Landebrink Mats4298108B50Haninge Jaktskytteklubb2323046
C
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Uhlander Olof2543038C50Wings & Clays Sporting Club3035065
2Hjortstråle Tobias4582872CSENWings & Clays Sporting Club2933062
3Maroun Jack2743547CSENRomfartuna Jaktskytteklubb3032062
4Palmqvist Daniel2577461CSENFlens Jaktskytteklubb3229061
5Jansson Bo364848C50Huddinge Jaktvårdsförening2634060
6howlden andy2030813C50Romfartuna Jaktskytteklubb2435059
7Isaksson Isak4381356CSENUppsala Jaktskytteklubb2831059
8Pohl Fredrik2073157CSENRosersbergs Sportskytteklubb3029059
9Lohtander Andreas3413232CSENRosersbergs Sportskytteklubb2731058
10Wester Thomas5063430C50Huddinge Jaktvårdsförening2830058
11Deremar Peter4209379CSENRosersbergs Sportskytteklubb2829057
12Teledahl Henrik1544824CSENFalubygdens Jaktskytteklubb2630056
13Mattsson Lennart4400088C50Roslagens Jaktskytteklubb2630056
14Tufvander Mikael1772628C50Nordanlunds Jaktskytteklubb2331054
15Sandgren Lars-Olof Putte1522593CSENHaninge Jaktskytteklubb2925054
16Cardoso Marcelo4809063C50Uppsala Jaktskytteklubb2429053
17Wall Fredrik2749958C50Huddinge Jaktvårdsförening2523048
18Jansson Åke1582767CSENRosersbergs Sportskytteklubb1928047
19Lindström Anna1942297CDAMRoslagens Jaktskytteklubb2222044
20Persson Clas5112983CSENGyttorps Sportskytteklubb1825043
21Kuutti Lars1709105C60Huddinge Jaktvårdsförening1825043
22Westman Anders91568C50JRF Nykvarn/Södertälje Jakts2221043
23Berg Niklas5312876CSENJRF Nykvarn/Södertälje Jakts2419043
24Rådman Kent3291302C50Rosersbergs Sportskytteklubb2119040
AAA+AA+A
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Berg Richard912591AAASENEskilstuna Jaktskytteklubb3743080
2Jarosch Hansi4400112ASENRoslagens Jaktskytteklubb3838076
3Uludag Alparslan2287315AA50JRF Nykvarn/Södertälje Jakts3636172
4Bönström Lennart125611AA50Wings & Clays Sporting Club3438072
5Fredriksson Gösta2407957ASENGyttorps Sportskytteklubb3635071
6Sahlberg Ronney1000492A60Uppsala Jaktskytteklubb3138069
7Johnsson Thomas730665AA50Nordanlunds Jaktskytteklubb3137068
8Fredriksson Per1709084ASENEskilstuna Jaktskytteklubb3236068
9Joelsson Dan2747726A50Huddinge Jaktvårdsförening2838066
10Lindahl Robert722739ASENUppsala Jaktskytteklubb3234066
11Kronholm Kent Viking1524128A60Roslagens Jaktskytteklubb3134065
12Persson Pelle2253127AJUNGyttorps Sportskytteklubb3430064
13Lindström Anders1553618A50Wings & Clays Sporting Club2835063
14Bohlin Viktor1793143AASENUppsala Jaktskytteklubb3228060
15Boström Sune251399A70Östhammars Jaktskytteklubb2627053
AA
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Uludag Alparslan2287315AA50JRF Nykvarn/Södertälje Jakts3636172
2Bönström Lennart125611AA50Wings & Clays Sporting Club3438072
3Johnsson Thomas730665AA50Nordanlunds Jaktskytteklubb3137068
4Bohlin Viktor1793143AASENUppsala Jaktskytteklubb3228060
Open
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Berg Richard912591AAASENEskilstuna Jaktskytteklubb3743080
2Jarosch Hansi4400112ASENRoslagens Jaktskytteklubb3838076
3Uludag Alparslan2287315AA50JRF Nykvarn/Södertälje Jakts3636172
4Bönström Lennart125611AA50Wings & Clays Sporting Club3438072
5Fredriksson Gösta2407957ASENGyttorps Sportskytteklubb3635071
6Sahlberg Ronney1000492A60Uppsala Jaktskytteklubb3138069
7Johnsson Thomas730665AA50Nordanlunds Jaktskytteklubb3137068
8Fredriksson Per1709084ASENEskilstuna Jaktskytteklubb3236068
9Joelsson Dan2747726A50Huddinge Jaktvårdsförening2838066
10Lindahl Robert722739ASENUppsala Jaktskytteklubb3234066
11Uhlander Olof2543038C50Wings & Clays Sporting Club3035065
12Kronholm Kent Viking1524128A60Roslagens Jaktskytteklubb3134065
13Green Christer3747005BSENGyttorps Sportskytteklubb3431065
14Persson Pelle2253127AJUNGyttorps Sportskytteklubb3430064
15Axling Emil1830171BSENGyttorps Sportskytteklubb2637063
16Lindström Anders1553618A50Wings & Clays Sporting Club2835063
17Hjortstråle Tobias4582872CSENWings & Clays Sporting Club2933062
18Engblom Mikael 2776787BSENRosersbergs Sportskytteklubb2933062
19Nygren Lars4399565B60Roslagens Jaktskytteklubb3032062
20Maroun Jack2743547CSENRomfartuna Jaktskytteklubb3032062
21Fredriksson Johan4164231BSENRoslagens Jaktskytteklubb2734061
22Jansson Mattias1000438BSENUppsala Jaktskytteklubb3031061
23Palmqvist Daniel2577461CSENFlens Jaktskytteklubb3229061
24Jansson Bo364848C50Huddinge Jaktvårdsförening2634060
25Norman Ola5010717B50Haninge Jaktskytteklubb2733060
26Bohlin Viktor1793143AASENUppsala Jaktskytteklubb3228060
27howlden andy2030813C50Romfartuna Jaktskytteklubb2435059
28Jimmerfors Tomas2749897B50Huddinge Jaktvårdsförening2633059
29Isaksson Isak4381356CSENUppsala Jaktskytteklubb2831059
30Pohl Fredrik2073157CSENRosersbergs Sportskytteklubb3029059
31Lohtander Andreas3413232CSENRosersbergs Sportskytteklubb2731058
32Wester Thomas5063430C50Huddinge Jaktvårdsförening2830058
33Andersson Conny990214719BSENÅSSF Åland2730057
34Deremar Peter4209379CSENRosersbergs Sportskytteklubb2829057
35Johansson Jan-Erik5111833B50Östra Sörmlands Jaktskyttekl2928057
36Gustavsson Per2494158B60Uppsala Jaktskytteklubb2928057
37Engblom Dennis3241880BSENRosersbergs Sportskytteklubb3027057
38Mattsson Lennart4400088C50Roslagens Jaktskytteklubb2630056
39Teledahl Henrik1544824CSENFalubygdens Jaktskytteklubb2630056
40Tufvander Mikael1772628C50Nordanlunds Jaktskytteklubb2331054
41Sandgren Lars-Olof Putte1522593CSENHaninge Jaktskytteklubb2925054
42Cardoso Marcelo4809063C50Uppsala Jaktskytteklubb2429053
43Boström Sune251399A70Östhammars Jaktskytteklubb2627053
44Tone Åke1481364B60Roslagens Jaktskytteklubb2426050
45Wall Fredrik2749958C50Huddinge Jaktvårdsförening2523048
46Jansson Åke1582767CSENRosersbergs Sportskytteklubb1928047
47Fridsjö Tommy1551007B70Nordanlunds Jaktskytteklubb2125046
48Landebrink Mats4298108B50Haninge Jaktskytteklubb2323046
49Lindström Anna1942297CDAMRoslagens Jaktskytteklubb2222044
50Kuutti Lars1709105C60Huddinge Jaktvårdsförening1825043
51Persson Clas5112983CSENGyttorps Sportskytteklubb1825043
52Westman Anders91568C50JRF Nykvarn/Södertälje Jakts2221043
53Berg Niklas5312876CSENJRF Nykvarn/Södertälje Jakts2419043
54Rådman Kent3291302C50Rosersbergs Sportskytteklubb2119040
Herr (vid SM only)
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Berg Richard912591AAASENEskilstuna Jaktskytteklubb3743080
2Jarosch Hansi4400112ASENRoslagens Jaktskytteklubb3838076
3Uludag Alparslan2287315AA50JRF Nykvarn/Södertälje Jakts3636172
4Bönström Lennart125611AA50Wings & Clays Sporting Club3438072
5Fredriksson Gösta2407957ASENGyttorps Sportskytteklubb3635071
6Sahlberg Ronney1000492A60Uppsala Jaktskytteklubb3138069
7Johnsson Thomas730665AA50Nordanlunds Jaktskytteklubb3137068
8Fredriksson Per1709084ASENEskilstuna Jaktskytteklubb3236068
9Joelsson Dan2747726A50Huddinge Jaktvårdsförening2838066
10Lindahl Robert722739ASENUppsala Jaktskytteklubb3234066
11Uhlander Olof2543038C50Wings & Clays Sporting Club3035065
12Kronholm Kent Viking1524128A60Roslagens Jaktskytteklubb3134065
13Green Christer3747005BSENGyttorps Sportskytteklubb3431065
14Persson Pelle2253127AJUNGyttorps Sportskytteklubb3430064
15Axling Emil1830171BSENGyttorps Sportskytteklubb2637063
16Lindström Anders1553618A50Wings & Clays Sporting Club2835063
17Engblom Mikael 2776787BSENRosersbergs Sportskytteklubb2933062
18Hjortstråle Tobias4582872CSENWings & Clays Sporting Club2933062
19Maroun Jack2743547CSENRomfartuna Jaktskytteklubb3032062
20Nygren Lars4399565B60Roslagens Jaktskytteklubb3032062
21Fredriksson Johan4164231BSENRoslagens Jaktskytteklubb2734061
22Jansson Mattias1000438BSENUppsala Jaktskytteklubb3031061
23Palmqvist Daniel2577461CSENFlens Jaktskytteklubb3229061
24Jansson Bo364848C50Huddinge Jaktvårdsförening2634060
25Norman Ola5010717B50Haninge Jaktskytteklubb2733060
26Bohlin Viktor1793143AASENUppsala Jaktskytteklubb3228060
27howlden andy2030813C50Romfartuna Jaktskytteklubb2435059
28Jimmerfors Tomas2749897B50Huddinge Jaktvårdsförening2633059
29Isaksson Isak4381356CSENUppsala Jaktskytteklubb2831059
30Pohl Fredrik2073157CSENRosersbergs Sportskytteklubb3029059
31Lohtander Andreas3413232CSENRosersbergs Sportskytteklubb2731058
32Wester Thomas5063430C50Huddinge Jaktvårdsförening2830058
33Deremar Peter4209379CSENRosersbergs Sportskytteklubb2829057
34Gustavsson Per2494158B60Uppsala Jaktskytteklubb2928057
35Johansson Jan-Erik5111833B50Östra Sörmlands Jaktskyttekl2928057
36Engblom Dennis3241880BSENRosersbergs Sportskytteklubb3027057
37Teledahl Henrik1544824CSENFalubygdens Jaktskytteklubb2630056
38Mattsson Lennart4400088C50Roslagens Jaktskytteklubb2630056
39Tufvander Mikael1772628C50Nordanlunds Jaktskytteklubb2331054
40Sandgren Lars-Olof Putte1522593CSENHaninge Jaktskytteklubb2925054
41Cardoso Marcelo4809063C50Uppsala Jaktskytteklubb2429053
42Boström Sune251399A70Östhammars Jaktskytteklubb2627053
43Tone Åke1481364B60Roslagens Jaktskytteklubb2426050
44Wall Fredrik2749958C50Huddinge Jaktvårdsförening2523048
45Jansson Åke1582767CSENRosersbergs Sportskytteklubb1928047
46Fridsjö Tommy1551007B70Nordanlunds Jaktskytteklubb2125046
47Landebrink Mats4298108B50Haninge Jaktskytteklubb2323046
48Persson Clas5112983CSENGyttorps Sportskytteklubb1825043
49Kuutti Lars1709105C60Huddinge Jaktvårdsförening1825043
50Westman Anders91568C50JRF Nykvarn/Södertälje Jakts2221043
51Berg Niklas5312876CSENJRF Nykvarn/Södertälje Jakts2419043
52Rådman Kent3291302C50Rosersbergs Sportskytteklubb2119040
SEN
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Berg Richard912591AAASENEskilstuna Jaktskytteklubb3743080
2Jarosch Hansi4400112ASENRoslagens Jaktskytteklubb3838076
3Fredriksson Gösta2407957ASENGyttorps Sportskytteklubb3635071
4Fredriksson Per1709084ASENEskilstuna Jaktskytteklubb3236068
5Lindahl Robert722739ASENUppsala Jaktskytteklubb3234066
6Green Christer3747005BSENGyttorps Sportskytteklubb3431065
7Axling Emil1830171BSENGyttorps Sportskytteklubb2637063
8Hjortstråle Tobias4582872CSENWings & Clays Sporting Club2933062
9Engblom Mikael 2776787BSENRosersbergs Sportskytteklubb2933062
10Maroun Jack2743547CSENRomfartuna Jaktskytteklubb3032062
11Fredriksson Johan4164231BSENRoslagens Jaktskytteklubb2734061
12Jansson Mattias1000438BSENUppsala Jaktskytteklubb3031061
13Palmqvist Daniel2577461CSENFlens Jaktskytteklubb3229061
14Bohlin Viktor1793143AASENUppsala Jaktskytteklubb3228060
15Isaksson Isak4381356CSENUppsala Jaktskytteklubb2831059
16Pohl Fredrik2073157CSENRosersbergs Sportskytteklubb3029059
17Lohtander Andreas3413232CSENRosersbergs Sportskytteklubb2731058
18Andersson Conny990214719BSENÅSSF Åland2730057
19Deremar Peter4209379CSENRosersbergs Sportskytteklubb2829057
20Engblom Dennis3241880BSENRosersbergs Sportskytteklubb3027057
21Teledahl Henrik1544824CSENFalubygdens Jaktskytteklubb2630056
22Sandgren Lars-Olof Putte1522593CSENHaninge Jaktskytteklubb2925054
23Jansson Åke1582767CSENRosersbergs Sportskytteklubb1928047
24Persson Clas5112983CSENGyttorps Sportskytteklubb1825043
25Berg Niklas5312876CSENJRF Nykvarn/Södertälje Jakts2419043
DAM
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Lindström Anna1942297CDAMRoslagens Jaktskytteklubb2222044
JUN
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Persson Pelle2253127AJUNGyttorps Sportskytteklubb3430064
50+
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Uludag Alparslan2287315AA50JRF Nykvarn/Södertälje Jakts3636172
2Bönström Lennart125611AA50Wings & Clays Sporting Club3438072
3Johnsson Thomas730665AA50Nordanlunds Jaktskytteklubb3137068
4Joelsson Dan2747726A50Huddinge Jaktvårdsförening2838066
5Uhlander Olof2543038C50Wings & Clays Sporting Club3035065
6Lindström Anders1553618A50Wings & Clays Sporting Club2835063
7Jansson Bo364848C50Huddinge Jaktvårdsförening2634060
8Norman Ola5010717B50Haninge Jaktskytteklubb2733060
9howlden andy2030813C50Romfartuna Jaktskytteklubb2435059
10Jimmerfors Tomas2749897B50Huddinge Jaktvårdsförening2633059
11Wester Thomas5063430C50Huddinge Jaktvårdsförening2830058
12Johansson Jan-Erik5111833B50Östra Sörmlands Jaktskyttekl2928057
13Mattsson Lennart4400088C50Roslagens Jaktskytteklubb2630056
14Tufvander Mikael1772628C50Nordanlunds Jaktskytteklubb2331054
15Cardoso Marcelo4809063C50Uppsala Jaktskytteklubb2429053
16Wall Fredrik2749958C50Huddinge Jaktvårdsförening2523048
17Landebrink Mats4298108B50Haninge Jaktskytteklubb2323046
18Westman Anders91568C50JRF Nykvarn/Södertälje Jakts2221043
19Rådman Kent3291302C50Rosersbergs Sportskytteklubb2119040
60+
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Sahlberg Ronney1000492A60Uppsala Jaktskytteklubb3138069
2Kronholm Kent Viking1524128A60Roslagens Jaktskytteklubb3134065
3Nygren Lars4399565B60Roslagens Jaktskytteklubb3032062
4Gustavsson Per2494158B60Uppsala Jaktskytteklubb2928057
5Tone Åke1481364B60Roslagens Jaktskytteklubb2426050
6Kuutti Lars1709105C60Huddinge Jaktvårdsförening1825043
70+
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Boström Sune251399A70Östhammars Jaktskytteklubb2627053
2Fridsjö Tommy1551007B70Nordanlunds Jaktskytteklubb2125046
60+70+
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Sahlberg Ronney1000492A60Uppsala Jaktskytteklubb3138069
2Kronholm Kent Viking1524128A60Roslagens Jaktskytteklubb3134065
3Nygren Lars4399565B60Roslagens Jaktskytteklubb3032062
4Gustavsson Per2494158B60Uppsala Jaktskytteklubb2928057
5Boström Sune251399A70Östhammars Jaktskytteklubb2627053
6Tone Åke1481364B60Roslagens Jaktskytteklubb2426050
7Fridsjö Tommy1551007B70Nordanlunds Jaktskytteklubb2125046
8Kuutti Lars1709105C60Huddinge Jaktvårdsförening1825043
resultat_example_arkiv

»Klicka här för Mälarcupens Klubblagsresultat

To top of page