To bottom of page

»Klicka här för Mälarcupens Klubblagsresultat


Resultat ESP: Mälarcup Haninge + DM Stockholm, 2019-03-17.
Arrangör: Haninge Jaktskytteklubb

AAA+AA
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Karlsson Ronny1554896AASENHaninge Jaktskytteklubb4143084
2Forsberg Jim464012AAASENVikbolandets Lokala JVF3944083
3Bohlin Viktor1793143AASENUppsala Jaktskytteklubb4042082
4Stålberg Anton1656802AASENRoslagens Jaktskytteklubb4041081
5Nilsson Magnus4020224AASENKalmarbygdens Jägare 08-054041081
6Smedberg Kenneth1536503AASENGyttorps Sportskytteklubb3838076
7Nygren Johan1524127AASENRoslagens Jaktskytteklubb4033073
8Eklund Marcus1977925AASENHaninge Jaktskytteklubb3534069
9Håkansson Pierre450976AA50Haninge Jaktskytteklubb3037067
A
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Holm Fredrik1115264ASENÖstgöta Jaktskytteklubb4543088
2Lindström Anders1553618A50Wings & Clays Sporting Club3843081
3Hulén Anton2073184ASENÖstgöta Jaktskytteklubb4041081
4Lindblom David2752462ASENJRF Nykvarn/Södertälje Jakts3939078
5Pettersson Tony2777274ASENJRF Nykvarn/Södertälje Jakts3442076
6Hulén Erik1710270A50Östgöta Jaktskytteklubb3739076
7Kronholm Kent Viking1524128A60Roslagens Jaktskytteklubb3738075
8Lindahl Robert722739ASENUppsala Jaktskytteklubb3936075
9Joelsson Dan2747726A50Huddinge Jaktvårdsförening3737074
10Nilsson Filip4082871ASENHuddinge Jaktvårdsförening3935074
11Bönström Lennart125611A50Wings & Clays Sporting Club4033073
12Pettersson Mikael1716252A50Roslagens Jaktskytteklubb3337070
13Stålberg Håkan1656110A60Roslagens Jaktskytteklubb3632068
14Björklund Christer10666A50Haninge Jaktskytteklubb3927066
15Boström Sune251399A70Östhammars Jaktskytteklubb3228060
B
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Håkansson Emil1068259BSENHaninge Jaktskytteklubb4443087
2Engblom Mikael 2776787BSENRosersbergs Sportskytteklubb3844082
3Jansson Mattias1000438BSENUppsala Jaktskytteklubb4336079
4Strindholm Michael1116692B60Wings & Clays Sporting Club3939078
5Lundström Jimmie4738074BSENHuddinge Jaktvårdsförening4037077
6Jimmerfors Tomas2749897B50Huddinge Jaktvårdsförening4035075
7Norman Ola5010717B50Haninge Jaktskytteklubb3935074
8Lundqvist Kent1561526B60Roslagens Jaktskytteklubb3734071
9Karlsson Per1187768B50Gyttorps Sportskytteklubb3337070
10Sandgren Lars-Olof Putte1522593BSENHaninge Jaktskytteklubb3634070
11Nådin Andreas4906678BSENÅtvids Jaktskytteklubb3137068
12Haage Sofie789934BDAMNässjöortens Jaktvårdsföre3236068
13Erlandsson Torbjörn1090300B50Kalmarbygdens Jägare 08-053434068
14Karlsson Johan413047BSENDegerfors Sportskytteklubb3434068
15Sandström Peter5335752B50Haninge Jaktskytteklubb4127068
16Fredriksson Johan4164231BSENRoslagens Jaktskytteklubb3135066
17Engblom Dennis3241880BSENRosersbergs Sportskytteklubb3432066
18Jonsson Svante129495B70Tranås Jaktvårdsförening2636062
19Qamhawi Majed4303453BSENHuddinge Jaktvårdsförening3131062
20Larsson Peter1689376B50Ankarsrums Jaktskytteklubb2732059
21Wegebrand Conny2597008B60Roslagens Jaktskytteklubb3028058
22Alyoussef Yazan4740085BSENKalmarbygdens Jägare 08-053026056
23Malmkvist Göran1097441B60Vingåkers Jaktskytteklubb0000
24Malmkvist Göran1097441BVingåkers Jaktskytteklubb0000
C
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Norén Thomas2747867C60Huddinge Jaktvårdsförening4136077
2Mattsson Lennart4400088C50Roslagens Jaktskytteklubb4233075
3Andersson Roger1068768C50Rosersbergs Sportskytteklubb3638074
4Pohl Fredrik2073157CSENRosersbergs Sportskytteklubb3830068
5Hjortstråle Tobias4582872CSENWings & Clays Sporting Club3136067
6Wester Thomas5063430C50Huddinge Jaktvårdsförening3630066
7Palmqvist Daniel2577461CSENFlens Jaktskytteklubb3431065
8Forsberg Henrik464011C50Vikbolandets Lokala JVF3431065
9Landebrink Mats4298108C50Haninge Jaktskytteklubb2935064
10Råberg Hans2859423C60JRF Nykvarn/Södertälje Jakts3132063
11Hallberg Hampus1517514CJUNÖstra Sörmlands Jaktskyttekl2834062
12Åkesson Peter2964142C50Östgöta Jaktskytteklubb2933062
13Lundgren Mikael144850CSENHuddinge Jaktvårdsförening3032062
14Hallberg Gordon1517517C50Östra Sörmlands Jaktskyttekl2832060
15Smedberg Dennis3910289CJUNGyttorps Sportskytteklubb2832060
16Lohtander Andreas3413232CSENRosersbergs Sportskytteklubb3129060
17Haage Jan Olov2693C70Nässjöortens Jaktvårdsföre3128059
18Näslund Anders1635683CSENHaninge Jaktskytteklubb2929058
19Isaksson Isak4381356CSENUppsala Jaktskytteklubb2334057
20Westman Anders91568C50JRF Nykvarn/Södertälje Jakts2728055
21Balagurak Mykola5317865CSENHaninge Jaktskytteklubb2926055
22Uhlander Olof2543038C50Wings & Clays Sporting Club3023053
23Eriksson Nicklas5010720CSENHaninge Jaktskytteklubb3221053
24Zotter Andreas4841833CSENJRF Nykvarn/Södertälje Jakts2625051
25Rådman Kent3291302C50Rosersbergs Sportskytteklubb2624050
26Wall Fredrik2749958C50Huddinge Jaktvårdsförening2723050
27Kuutti Lars1709105C60Huddinge Jaktvårdsförening1830048
28Dahl Mattias1757611CSENSödertörns Jaktvårdsföreni2817045
29Sällström Johanna 537500CDAMÖstra Sörmlands Jaktskyttekl2023043
30Lindström Anna1942297CDAMRoslagens Jaktskytteklubb1724041
AAA+AA+A
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Holm Fredrik1115264ASENÖstgöta Jaktskytteklubb4543088
2Karlsson Ronny1554896AASENHaninge Jaktskytteklubb4143084
3Forsberg Jim464012AAASENVikbolandets Lokala JVF3944083
4Bohlin Viktor1793143AASENUppsala Jaktskytteklubb4042082
5Lindström Anders1553618A50Wings & Clays Sporting Club3843081
6Hulén Anton2073184ASENÖstgöta Jaktskytteklubb4041081
7Nilsson Magnus4020224AASENKalmarbygdens Jägare 08-054041081
8Stålberg Anton1656802AASENRoslagens Jaktskytteklubb4041081
9Lindblom David2752462ASENJRF Nykvarn/Södertälje Jakts3939078
10Pettersson Tony2777274ASENJRF Nykvarn/Södertälje Jakts3442076
11Hulén Erik1710270A50Östgöta Jaktskytteklubb3739076
12Smedberg Kenneth1536503AASENGyttorps Sportskytteklubb3838076
13Kronholm Kent Viking1524128A60Roslagens Jaktskytteklubb3738075
14Lindahl Robert722739ASENUppsala Jaktskytteklubb3936075
15Joelsson Dan2747726A50Huddinge Jaktvårdsförening3737074
16Nilsson Filip4082871ASENHuddinge Jaktvårdsförening3935074
17Bönström Lennart125611A50Wings & Clays Sporting Club4033073
18Nygren Johan1524127AASENRoslagens Jaktskytteklubb4033073
19Pettersson Mikael1716252A50Roslagens Jaktskytteklubb3337070
20Eklund Marcus1977925AASENHaninge Jaktskytteklubb3534069
21Stålberg Håkan1656110A60Roslagens Jaktskytteklubb3632068
22Håkansson Pierre450976AA50Haninge Jaktskytteklubb3037067
23Björklund Christer10666A50Haninge Jaktskytteklubb3927066
24Boström Sune251399A70Östhammars Jaktskytteklubb3228060
AA
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Karlsson Ronny1554896AASENHaninge Jaktskytteklubb4143084
2Bohlin Viktor1793143AASENUppsala Jaktskytteklubb4042082
3Stålberg Anton1656802AASENRoslagens Jaktskytteklubb4041081
4Nilsson Magnus4020224AASENKalmarbygdens Jägare 08-054041081
5Smedberg Kenneth1536503AASENGyttorps Sportskytteklubb3838076
6Nygren Johan1524127AASENRoslagens Jaktskytteklubb4033073
7Eklund Marcus1977925AASENHaninge Jaktskytteklubb3534069
8Håkansson Pierre450976AA50Haninge Jaktskytteklubb3037067
Open
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Holm Fredrik1115264ASENÖstgöta Jaktskytteklubb4543088
2Håkansson Emil1068259BSENHaninge Jaktskytteklubb4443087
3Karlsson Ronny1554896AASENHaninge Jaktskytteklubb4143084
4Forsberg Jim464012AAASENVikbolandets Lokala JVF3944083
5Engblom Mikael 2776787BSENRosersbergs Sportskytteklubb3844082
6Bohlin Viktor1793143AASENUppsala Jaktskytteklubb4042082
7Lindström Anders1553618A50Wings & Clays Sporting Club3843081
8Hulén Anton2073184ASENÖstgöta Jaktskytteklubb4041081
9Nilsson Magnus4020224AASENKalmarbygdens Jägare 08-054041081
10Stålberg Anton1656802AASENRoslagens Jaktskytteklubb4041081
11Jansson Mattias1000438BSENUppsala Jaktskytteklubb4336079
12Strindholm Michael1116692B60Wings & Clays Sporting Club3939078
13Lindblom David2752462ASENJRF Nykvarn/Södertälje Jakts3939078
14Lundström Jimmie4738074BSENHuddinge Jaktvårdsförening4037077
15Norén Thomas2747867C60Huddinge Jaktvårdsförening4136077
16Pettersson Tony2777274ASENJRF Nykvarn/Södertälje Jakts3442076
17Hulén Erik1710270A50Östgöta Jaktskytteklubb3739076
18Smedberg Kenneth1536503AASENGyttorps Sportskytteklubb3838076
19Kronholm Kent Viking1524128A60Roslagens Jaktskytteklubb3738075
20Lindahl Robert722739ASENUppsala Jaktskytteklubb3936075
21Jimmerfors Tomas2749897B50Huddinge Jaktvårdsförening4035075
22Mattsson Lennart4400088C50Roslagens Jaktskytteklubb4233075
23Andersson Roger1068768C50Rosersbergs Sportskytteklubb3638074
24Joelsson Dan2747726A50Huddinge Jaktvårdsförening3737074
25Norman Ola5010717B50Haninge Jaktskytteklubb3935074
26Nilsson Filip4082871ASENHuddinge Jaktvårdsförening3935074
27Nygren Johan1524127AASENRoslagens Jaktskytteklubb4033073
28Bönström Lennart125611A50Wings & Clays Sporting Club4033073
29Lundqvist Kent1561526B60Roslagens Jaktskytteklubb3734071
30Pettersson Mikael1716252A50Roslagens Jaktskytteklubb3337070
31Karlsson Per1187768B50Gyttorps Sportskytteklubb3337070
32Sandgren Lars-Olof Putte1522593BSENHaninge Jaktskytteklubb3634070
33Eklund Marcus1977925AASENHaninge Jaktskytteklubb3534069
34Nådin Andreas4906678BSENÅtvids Jaktskytteklubb3137068
35Haage Sofie789934BDAMNässjöortens Jaktvårdsföre3236068
36Erlandsson Torbjörn1090300B50Kalmarbygdens Jägare 08-053434068
37Karlsson Johan413047BSENDegerfors Sportskytteklubb3434068
38Stålberg Håkan1656110A60Roslagens Jaktskytteklubb3632068
39Pohl Fredrik2073157CSENRosersbergs Sportskytteklubb3830068
40Sandström Peter5335752B50Haninge Jaktskytteklubb4127068
41Håkansson Pierre450976AA50Haninge Jaktskytteklubb3037067
42Hjortstråle Tobias4582872CSENWings & Clays Sporting Club3136067
43Fredriksson Johan4164231BSENRoslagens Jaktskytteklubb3135066
44Engblom Dennis3241880BSENRosersbergs Sportskytteklubb3432066
45Wester Thomas5063430C50Huddinge Jaktvårdsförening3630066
46Björklund Christer10666A50Haninge Jaktskytteklubb3927066
47Palmqvist Daniel2577461CSENFlens Jaktskytteklubb3431065
48Forsberg Henrik464011C50Vikbolandets Lokala JVF3431065
49Landebrink Mats4298108C50Haninge Jaktskytteklubb2935064
50Råberg Hans2859423C60JRF Nykvarn/Södertälje Jakts3132063
51Jonsson Svante129495B70Tranås Jaktvårdsförening2636062
52Hallberg Hampus1517514CJUNÖstra Sörmlands Jaktskyttekl2834062
53Åkesson Peter2964142C50Östgöta Jaktskytteklubb2933062
54Lundgren Mikael144850CSENHuddinge Jaktvårdsförening3032062
55Qamhawi Majed4303453BSENHuddinge Jaktvårdsförening3131062
56Smedberg Dennis3910289CJUNGyttorps Sportskytteklubb2832060
57Hallberg Gordon1517517C50Östra Sörmlands Jaktskyttekl2832060
58Lohtander Andreas3413232CSENRosersbergs Sportskytteklubb3129060
59Boström Sune251399A70Östhammars Jaktskytteklubb3228060
60Larsson Peter1689376B50Ankarsrums Jaktskytteklubb2732059
61Haage Jan Olov2693C70Nässjöortens Jaktvårdsföre3128059
62Näslund Anders1635683CSENHaninge Jaktskytteklubb2929058
63Wegebrand Conny2597008B60Roslagens Jaktskytteklubb3028058
64Isaksson Isak4381356CSENUppsala Jaktskytteklubb2334057
65Alyoussef Yazan4740085BSENKalmarbygdens Jägare 08-053026056
66Westman Anders91568C50JRF Nykvarn/Södertälje Jakts2728055
67Balagurak Mykola5317865CSENHaninge Jaktskytteklubb2926055
68Uhlander Olof2543038C50Wings & Clays Sporting Club3023053
69Eriksson Nicklas5010720CSENHaninge Jaktskytteklubb3221053
70Zotter Andreas4841833CSENJRF Nykvarn/Södertälje Jakts2625051
71Rådman Kent3291302C50Rosersbergs Sportskytteklubb2624050
72Wall Fredrik2749958C50Huddinge Jaktvårdsförening2723050
73Kuutti Lars1709105C60Huddinge Jaktvårdsförening1830048
74Dahl Mattias1757611CSENSödertörns Jaktvårdsföreni2817045
75Sällström Johanna 537500CDAMÖstra Sörmlands Jaktskyttekl2023043
76Lindström Anna1942297CDAMRoslagens Jaktskytteklubb1724041
77Malmkvist Göran1097441B60Vingåkers Jaktskytteklubb0000
Herr (vid SM only)
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Holm Fredrik1115264ASENÖstgöta Jaktskytteklubb4543088
2Håkansson Emil1068259BSENHaninge Jaktskytteklubb4443087
3Karlsson Ronny1554896AASENHaninge Jaktskytteklubb4143084
4Forsberg Jim464012AAASENVikbolandets Lokala JVF3944083
5Engblom Mikael 2776787BSENRosersbergs Sportskytteklubb3844082
6Bohlin Viktor1793143AASENUppsala Jaktskytteklubb4042082
7Lindström Anders1553618A50Wings & Clays Sporting Club3843081
8Stålberg Anton1656802AASENRoslagens Jaktskytteklubb4041081
9Hulén Anton2073184ASENÖstgöta Jaktskytteklubb4041081
10Nilsson Magnus4020224AASENKalmarbygdens Jägare 08-054041081
11Jansson Mattias1000438BSENUppsala Jaktskytteklubb4336079
12Strindholm Michael1116692B60Wings & Clays Sporting Club3939078
13Lindblom David2752462ASENJRF Nykvarn/Södertälje Jakts3939078
14Lundström Jimmie4738074BSENHuddinge Jaktvårdsförening4037077
15Norén Thomas2747867C60Huddinge Jaktvårdsförening4136077
16Pettersson Tony2777274ASENJRF Nykvarn/Södertälje Jakts3442076
17Hulén Erik1710270A50Östgöta Jaktskytteklubb3739076
18Smedberg Kenneth1536503AASENGyttorps Sportskytteklubb3838076
19Kronholm Kent Viking1524128A60Roslagens Jaktskytteklubb3738075
20Lindahl Robert722739ASENUppsala Jaktskytteklubb3936075
21Jimmerfors Tomas2749897B50Huddinge Jaktvårdsförening4035075
22Mattsson Lennart4400088C50Roslagens Jaktskytteklubb4233075
23Andersson Roger1068768C50Rosersbergs Sportskytteklubb3638074
24Joelsson Dan2747726A50Huddinge Jaktvårdsförening3737074
25Nilsson Filip4082871ASENHuddinge Jaktvårdsförening3935074
26Norman Ola5010717B50Haninge Jaktskytteklubb3935074
27Nygren Johan1524127AASENRoslagens Jaktskytteklubb4033073
28Bönström Lennart125611A50Wings & Clays Sporting Club4033073
29Lundqvist Kent1561526B60Roslagens Jaktskytteklubb3734071
30Karlsson Per1187768B50Gyttorps Sportskytteklubb3337070
31Pettersson Mikael1716252A50Roslagens Jaktskytteklubb3337070
32Sandgren Lars-Olof Putte1522593BSENHaninge Jaktskytteklubb3634070
33Eklund Marcus1977925AASENHaninge Jaktskytteklubb3534069
34Nådin Andreas4906678BSENÅtvids Jaktskytteklubb3137068
35Karlsson Johan413047BSENDegerfors Sportskytteklubb3434068
36Erlandsson Torbjörn1090300B50Kalmarbygdens Jägare 08-053434068
37Stålberg Håkan1656110A60Roslagens Jaktskytteklubb3632068
38Pohl Fredrik2073157CSENRosersbergs Sportskytteklubb3830068
39Sandström Peter5335752B50Haninge Jaktskytteklubb4127068
40Håkansson Pierre450976AA50Haninge Jaktskytteklubb3037067
41Hjortstråle Tobias4582872CSENWings & Clays Sporting Club3136067
42Fredriksson Johan4164231BSENRoslagens Jaktskytteklubb3135066
43Engblom Dennis3241880BSENRosersbergs Sportskytteklubb3432066
44Wester Thomas5063430C50Huddinge Jaktvårdsförening3630066
45Björklund Christer10666A50Haninge Jaktskytteklubb3927066
46Forsberg Henrik464011C50Vikbolandets Lokala JVF3431065
47Palmqvist Daniel2577461CSENFlens Jaktskytteklubb3431065
48Landebrink Mats4298108C50Haninge Jaktskytteklubb2935064
49Råberg Hans2859423C60JRF Nykvarn/Södertälje Jakts3132063
50Jonsson Svante129495B70Tranås Jaktvårdsförening2636062
51Hallberg Hampus1517514CJUNÖstra Sörmlands Jaktskyttekl2834062
52Åkesson Peter2964142C50Östgöta Jaktskytteklubb2933062
53Lundgren Mikael144850CSENHuddinge Jaktvårdsförening3032062
54Qamhawi Majed4303453BSENHuddinge Jaktvårdsförening3131062
55Smedberg Dennis3910289CJUNGyttorps Sportskytteklubb2832060
56Hallberg Gordon1517517C50Östra Sörmlands Jaktskyttekl2832060
57Lohtander Andreas3413232CSENRosersbergs Sportskytteklubb3129060
58Boström Sune251399A70Östhammars Jaktskytteklubb3228060
59Larsson Peter1689376B50Ankarsrums Jaktskytteklubb2732059
60Haage Jan Olov2693C70Nässjöortens Jaktvårdsföre3128059
61Näslund Anders1635683CSENHaninge Jaktskytteklubb2929058
62Wegebrand Conny2597008B60Roslagens Jaktskytteklubb3028058
63Isaksson Isak4381356CSENUppsala Jaktskytteklubb2334057
64Alyoussef Yazan4740085BSENKalmarbygdens Jägare 08-053026056
65Westman Anders91568C50JRF Nykvarn/Södertälje Jakts2728055
66Balagurak Mykola5317865CSENHaninge Jaktskytteklubb2926055
67Uhlander Olof2543038C50Wings & Clays Sporting Club3023053
68Eriksson Nicklas5010720CSENHaninge Jaktskytteklubb3221053
69Zotter Andreas4841833CSENJRF Nykvarn/Södertälje Jakts2625051
70Rådman Kent3291302C50Rosersbergs Sportskytteklubb2624050
71Wall Fredrik2749958C50Huddinge Jaktvårdsförening2723050
72Kuutti Lars1709105C60Huddinge Jaktvårdsförening1830048
73Dahl Mattias1757611CSENSödertörns Jaktvårdsföreni2817045
74Malmkvist Göran1097441BVingåkers Jaktskytteklubb0000
75Malmkvist Göran1097441B60Vingåkers Jaktskytteklubb0000
SEN
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Holm Fredrik1115264ASENÖstgöta Jaktskytteklubb4543088
2Håkansson Emil1068259BSENHaninge Jaktskytteklubb4443087
3Karlsson Ronny1554896AASENHaninge Jaktskytteklubb4143084
4Forsberg Jim464012AAASENVikbolandets Lokala JVF3944083
5Engblom Mikael 2776787BSENRosersbergs Sportskytteklubb3844082
6Bohlin Viktor1793143AASENUppsala Jaktskytteklubb4042082
7Hulén Anton2073184ASENÖstgöta Jaktskytteklubb4041081
8Stålberg Anton1656802AASENRoslagens Jaktskytteklubb4041081
9Nilsson Magnus4020224AASENKalmarbygdens Jägare 08-054041081
10Jansson Mattias1000438BSENUppsala Jaktskytteklubb4336079
11Lindblom David2752462ASENJRF Nykvarn/Södertälje Jakts3939078
12Lundström Jimmie4738074BSENHuddinge Jaktvårdsförening4037077
13Pettersson Tony2777274ASENJRF Nykvarn/Södertälje Jakts3442076
14Smedberg Kenneth1536503AASENGyttorps Sportskytteklubb3838076
15Lindahl Robert722739ASENUppsala Jaktskytteklubb3936075
16Nilsson Filip4082871ASENHuddinge Jaktvårdsförening3935074
17Nygren Johan1524127AASENRoslagens Jaktskytteklubb4033073
18Sandgren Lars-Olof Putte1522593BSENHaninge Jaktskytteklubb3634070
19Eklund Marcus1977925AASENHaninge Jaktskytteklubb3534069
20Nådin Andreas4906678BSENÅtvids Jaktskytteklubb3137068
21Karlsson Johan413047BSENDegerfors Sportskytteklubb3434068
22Pohl Fredrik2073157CSENRosersbergs Sportskytteklubb3830068
23Hjortstråle Tobias4582872CSENWings & Clays Sporting Club3136067
24Fredriksson Johan4164231BSENRoslagens Jaktskytteklubb3135066
25Engblom Dennis3241880BSENRosersbergs Sportskytteklubb3432066
26Palmqvist Daniel2577461CSENFlens Jaktskytteklubb3431065
27Lundgren Mikael144850CSENHuddinge Jaktvårdsförening3032062
28Qamhawi Majed4303453BSENHuddinge Jaktvårdsförening3131062
29Lohtander Andreas3413232CSENRosersbergs Sportskytteklubb3129060
30Näslund Anders1635683CSENHaninge Jaktskytteklubb2929058
31Isaksson Isak4381356CSENUppsala Jaktskytteklubb2334057
32Alyoussef Yazan4740085BSENKalmarbygdens Jägare 08-053026056
33Balagurak Mykola5317865CSENHaninge Jaktskytteklubb2926055
34Eriksson Nicklas5010720CSENHaninge Jaktskytteklubb3221053
35Zotter Andreas4841833CSENJRF Nykvarn/Södertälje Jakts2625051
36Dahl Mattias1757611CSENSödertörns Jaktvårdsföreni2817045
DAM
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Haage Sofie789934BDAMNässjöortens Jaktvårdsföre3236068
2Sällström Johanna 537500CDAMÖstra Sörmlands Jaktskyttekl2023043
3Lindström Anna1942297CDAMRoslagens Jaktskytteklubb1724041
JUN
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Hallberg Hampus1517514CJUNÖstra Sörmlands Jaktskyttekl2834062
2Smedberg Dennis3910289CJUNGyttorps Sportskytteklubb2832060
50+
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Lindström Anders1553618A50Wings & Clays Sporting Club3843081
2Hulén Erik1710270A50Östgöta Jaktskytteklubb3739076
3Jimmerfors Tomas2749897B50Huddinge Jaktvårdsförening4035075
4Mattsson Lennart4400088C50Roslagens Jaktskytteklubb4233075
5Andersson Roger1068768C50Rosersbergs Sportskytteklubb3638074
6Joelsson Dan2747726A50Huddinge Jaktvårdsförening3737074
7Norman Ola5010717B50Haninge Jaktskytteklubb3935074
8Bönström Lennart125611A50Wings & Clays Sporting Club4033073
9Pettersson Mikael1716252A50Roslagens Jaktskytteklubb3337070
10Karlsson Per1187768B50Gyttorps Sportskytteklubb3337070
11Erlandsson Torbjörn1090300B50Kalmarbygdens Jägare 08-053434068
12Sandström Peter5335752B50Haninge Jaktskytteklubb4127068
13Håkansson Pierre450976AA50Haninge Jaktskytteklubb3037067
14Wester Thomas5063430C50Huddinge Jaktvårdsförening3630066
15Björklund Christer10666A50Haninge Jaktskytteklubb3927066
16Forsberg Henrik464011C50Vikbolandets Lokala JVF3431065
17Landebrink Mats4298108C50Haninge Jaktskytteklubb2935064
18Åkesson Peter2964142C50Östgöta Jaktskytteklubb2933062
19Hallberg Gordon1517517C50Östra Sörmlands Jaktskyttekl2832060
20Larsson Peter1689376B50Ankarsrums Jaktskytteklubb2732059
21Westman Anders91568C50JRF Nykvarn/Södertälje Jakts2728055
22Uhlander Olof2543038C50Wings & Clays Sporting Club3023053
23Rådman Kent3291302C50Rosersbergs Sportskytteklubb2624050
24Wall Fredrik2749958C50Huddinge Jaktvårdsförening2723050
60+
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Strindholm Michael1116692B60Wings & Clays Sporting Club3939078
2Norén Thomas2747867C60Huddinge Jaktvårdsförening4136077
3Kronholm Kent Viking1524128A60Roslagens Jaktskytteklubb3738075
4Lundqvist Kent1561526B60Roslagens Jaktskytteklubb3734071
5Stålberg Håkan1656110A60Roslagens Jaktskytteklubb3632068
6Råberg Hans2859423C60JRF Nykvarn/Södertälje Jakts3132063
7Wegebrand Conny2597008B60Roslagens Jaktskytteklubb3028058
8Kuutti Lars1709105C60Huddinge Jaktvårdsförening1830048
9Malmkvist Göran1097441B60Vingåkers Jaktskytteklubb0000
70+
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Jonsson Svante129495B70Tranås Jaktvårdsförening2636062
2Boström Sune251399A70Östhammars Jaktskytteklubb3228060
3Haage Jan Olov2693C70Nässjöortens Jaktvårdsföre3128059
60+70+
RankNamnIIDClESPKlubbs1s2SärTot
1Strindholm Michael1116692B60Wings & Clays Sporting Club3939078
2Norén Thomas2747867C60Huddinge Jaktvårdsförening4136077
3Kronholm Kent Viking1524128A60Roslagens Jaktskytteklubb3738075
4Lundqvist Kent1561526B60Roslagens Jaktskytteklubb3734071
5Stålberg Håkan1656110A60Roslagens Jaktskytteklubb3632068
6Råberg Hans2859423C60JRF Nykvarn/Södertälje Jakts3132063
7Jonsson Svante129495B70Tranås Jaktvårdsförening2636062
8Boström Sune251399A70Östhammars Jaktskytteklubb3228060
9Haage Jan Olov2693C70Nässjöortens Jaktvårdsföre3128059
10Wegebrand Conny2597008B60Roslagens Jaktskytteklubb3028058
11Kuutti Lars1709105C60Huddinge Jaktvårdsförening1830048
12Malmkvist Göran1097441B60Vingåkers Jaktskytteklubb0000


Mälarcup Haninge + DM Stockholm, Lag, 2019-03-17

1
 Karlsson Ronny Haninge Jaktskytteklubb Lag 184
 Håkansson Pierre Haninge Jaktskytteklubb Lag 167
 Håkansson Emil Haninge Jaktskytteklubb Lag 187
Total:238

2
 Nilsson Filip Huddinge Jaktvårdsförening Lag 174
 Joelsson Dan Huddinge Jaktvårdsförening Lag 174
 Jimmerfors Tomas Huddinge Jaktvårdsförening Lag 175
Total:223

3
 Engblom Mikael  Rosersbergs Sportskytteklubb Lag 182
 Engblom Dennis Rosersbergs Sportskytteklubb Lag 166
 Andersson Roger Rosersbergs Sportskytteklubb Lag 174
Total:222

4
 Zotter Andreas JRF Nykvarn/Södertälje Jaktskytteklubb Lag 151
 Pettersson Tony JRF Nykvarn/Södertälje Jaktskytteklubb Lag 176
 Lindblom David JRF Nykvarn/Södertälje Jaktskytteklubb Lag 178
Total:205

5
 Landebrink Mats Haninge Jaktskytteklubb Lag 264
 Eriksson Nicklas Haninge Jaktskytteklubb Lag 253
 Eklund Marcus Haninge Jaktskytteklubb Lag 269
Total:186

6
 Rådman Kent Rosersbergs Sportskytteklubb Lag 250
 Pohl Fredrik Rosersbergs Sportskytteklubb Lag 268
 Lohtander Andreas Rosersbergs Sportskytteklubb Lag 260
Total:178

7
 Strindholm Michael Wings Lag 578
 Bönström Lennart Wings Lag 573
Total:151

8
 Uhlander Olof Wings Lag 153
 Hjortstråle Tobias Wings Lag 167
Total:120

9
 Hulén Erik Östgöta Jaktskytteklubb Lag 176
Total:76

10
 Erlandsson Torbjörn Kalmarbygdens Jägare 08-05 Lag 568
Total:68

11
 Qamhawi Majed Huddinge JVF Lag 262
Total:62

12
 Sällström Johanna  Östra Sörmlands Jaktskytteklubb Lag 543
Total:43

Antal lag: 12 ........

resultat_example_arkiv

»Klicka här för Mälarcupens Klubblagsresultat

To top of page